Obe mladinski ekipi v drugem krogu državnega prvenstva

V nedeljo, 27. septembra, sta s svojimi nastopi v državnem prvenstvu pričeli naši mladinski ekipi. Obe sta bili v prvem krogu upsešni, saj sta osvojili drugi mesti in se tako uvrstili v 2. krog tekmovanja.

Ekipa ATK Grosuplje 1 je igrala v skupini C v Novem mestu, kjer je bila v prvem srečanju prepričljivo boljša od Kostak Elmonta iz Brestanice (25:4, 25:9). V drugi tekmi je morala priznati premoč prvi ekipi kranjskega Triglava (17:25, 24:26). Naša dekleta so se na koncu pomerila še z domačinkami. Srečanje je odločalo o drugem potniku v naslednji krog tekmovanja. Dekleta večjega dela z igralkami Novega mesta niso imela (25:15, 25:22) in se kot druga prebila v naslednji krog tekmovanja.

Naša druga ekipa je igrala v skupini F v Šmartnem pod Šmarno goro. V prvem srečanju so bile od naših deklet boljše igralke prve ekipe Šentvida (20:25, 25:22, 10:15). Nato so naša dekleta brez večjih težav premagala ekipo Kočevja (25:18, 25:21). V boju za drugo mesto so bile nasprotnice naših deklet ponovno igralke Šentvida, ki so pred tem izgubila z ekipo VolleybalLjubljana. Tokrat so bila srečnejša naša dekleta in si po ogorčenem boju (15:25, 25:15, 15:12) zagotovila napredovanje v drugi krog tekmovanja.